DC Universe nową usługą streamingową

Usługi w chmurze i streaming zyskują wciąż na popularności. Nic, więc dziwnego, że każdy chce kawałek tego dochodowego tortu dla siebie. Amerykański gigant komiksowy właśnie uruchamia nową usługę o nazwie DC Universe.

O tym, że DC Comics chce wejść mocnym akcentem na rynek streamingu treści wideo było wiadomo od jakiegoś czasu. Jak się okazuje nowa usługa ma być bardziej kompleksowa w swojej ofercie. Widzowie prócz filmów, seriali i animacji otrzymują bogaty zbiór komiksów. Zasadniczo nie powinno nas to dziwić. Start usługi miał nastąpić w sobotę 15 września, co oczywiście ma wymiar symboliczny. Dzień ten obchodzimy jako międzynarodowy dzień Batmana.

Miesięczny abonament kosztuje osiem dolarów, zaś cały rok to wydatek rzędu osiemdziesięciu dolarów. W tym otrzymamy trzy darmowe miesiące a także dodatkowe dwa konta, którymi podzielimy się ze znajomymi. Pierwszym nowym serialem dostępnym na DC Universe będzie Titans z premierą zaplanowaną na 12 października.

Niestety nie możemy przetestować nowej usługi, bowiem ta póki, co zarezerwowana jest wyłącznie dla regionu amerykańskiego. Kiedy wejdzie do Polski trudno powiedzieć, choć przy bardzo solidnej pozycji Netflixa potencjalny start do najłatwiejszych nie będzie należeć. Zastanawia również sposób dostępności usługi – na jakich urządzeniach oraz potencjalny poziom aplikacji. Jak wiemy z tym aspektem problemy miewają nawet najwięksi potentaci rynku medialnego. Daleko szukać nie musimy, bo wystarczy wskazać choćby HBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *