Zwiastun serialu Deadly Class oraz data premiery

Adaptacje komiksowe zyskują na popularności, to też obserwujemy prawdziwą batalię o uwagę widza. W przyszłym roku Syfy wystartuje z nowym pomysłem bazującym na serii wydawanej przez Image – Deadly Class.

Ostatnio w mediach społecznościowych ponownie przewinęło się zadawane dziesiątki tysięcy razy pytanie: kogo bardziej cenicie, Marvel a może DC? Przebijam tą wyliczankę wskazując na Image Comics. Amerykańskie wydawnictwo założone przez weteranów branży na początku lat 90. dziś uchodzi za jedną z najprężniej rozwijających się marek komiksowych. Serwowane pomysły są często śmiałe, awangardowe i wykraczające poza oczekiwania czytelników. Nie inaczej jest z wydawanym od 2014 rok tytułem Deadly Class.

Opowiada o nastolatkach uczęszczających do tajnej szkoły kształcącej przyszłych zabójców. Potomkowie Jakuzy, chińskich triad, gangów wschodniego wybrzeża a nawet pociechy oficjeli CIA lub KGB zasiadają w szkolnych ławkach. Wśród nich znajdzie się główny bohater – Marcus, który większość swojego życia spędził na ulicach San Francisco. Zwerbowany do elitarnej wylęgarni zabójców kieruje się jednym marzeniem, którym będzie ubicie prezydenta Reagana odpowiedzialnego za śmierć jego rodziców. Wszystko to oczywiście dosmaczono specyficznym i klimatycznym sosem końcówki lat 80.

Jest to jedna z moich ulubionych serii komiksowych. Dlatego tym bardziej zdziwiłem się widząc zwiastun serialowej adaptacji. W rolę Markusa wcieli się Benjamin Wadsworth (Teen Wolf). Ponadto na ekranie zobaczymy jeszcze: Benedicta Wong (Doctor Strange), Lanę Condor (To All The Boys I’ve Loved Before), Maríę Gabriela de Faría (Yo Soy Franky) i Liama James (The Killing). Prócz plakatu promocyjnego, utrzymanego w stylistyce okładek komiksu, otrzymaliśmy jeszcze świeżutki zwiastun. Za cały projekt odpowiadają bracia Russo, którzy reżyserowali między innymi Zimowego Żołnierza oraz Infinity War.

Reasumując zapowiedź wygląda dość ciekawie, ale wstrzymuję się z entuzjazmem. Zasadniczo komiks jest na tyle specyficzny, że trudno mi wyobrazić sobie, jak adaptacja serialowa ujmie jego nietypowy „rdzeń”. Przykładowo próby Netflix podjęte przy przeniesieniu „nieco bezpieczniejszych” postaci świata Marvel wypadły dość różnie. Póki, co chyba najlepszymi okazały się dwa pierwsze sezony Dardevila i Punisher. Czy Syfy poradzi sobie z ciężarem Deadly Class? Przekonamy się już 16-tego stycznia 2019 roku.

Źródło: www.cbr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *