Garść komiksowych zapowiedzi i nowe wydawnictwo Kboom

Łódzki festiwal komiksu dobiega końca. Na spotkaniu z dziennikarzami i czytelnikami Egmont zapowiedział szereg kontynuacji oraz kolejnych inicjatyw. Jednocześnie możemy powitać nowe wydawnictwo Kboom.

Dziś ostatni dzień 29. Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Fani obrazkowego medium z całej Polski czekają na ten jeden wrześniowy weekend, gdy ruszą tłumnie po promocje i spotkania z autorami. Jest to także okazja dla wydawców, aby w odpowiedniej oprawie zapowiedzieć następne premiery. A tych spodziewajcie się naprawdę sporo. W mijającym roku Egmont wypuścił do obiegu 250 pozycji, zaś następny rok ma być jeszcze bardziej obiecujący.

Jeszcze nigdy na rodzimym rynku komiksowym nie było tak ciekawie, jak teraz. Jesteśmy dosłownie rozpieszczani, ponieważ wydawnictwa walczą o uwagę konsumentów wszelkimi metodami. Dlatego Egmont nie zwalnia tempa i przedstawia garść zapowiedzi na przyszły rok. Rzecz jasna większość to kontynuacje już rozpoczętych serii, ale szykujmy się także na nowe inicjatywy, między innymi spod szyldu Marvela. Pytanie tylko, jak to wytrzymają nasze portfele i konta bankowe?

Do końca roku powinniśmy otrzymać nową pozycję DC Deluxe poświęconą tym razem Aquamenowi. Jednocześnie w grudniu swoją premierę będzie mieć trzeci już tom antologii komiksowej Relaxu i nowe przygody Kajko i Kokosza. Sytuacja jest o tyle intrygująca, że przygody dwój pociesznych wojów Janusza Christy sprzedają się lepiej niż Deadpool, a to przecież komiks najszybciej opuszczający póki księgarń. W ramach ciekawostki dopowiemy, że jednocześnie po Najemnika z Nawijką ponoć chętniej sięgają panie niż panowie.

Od pierwszego stycznia DC Deluxe wzbogaci się o trzy nowe tomy: Final Crisis, Batman Mariniego i Shazam!: The Monster Society of Evil. Fani DC Comics nie będą narzekać na brak dalszych nowinek, bowiem w planach jest jeszcze: Action Comics #1000, 50. numer Batmana – ślub mrocznego rycerza, Doomsday Clock i Batman Damned. Zobaczymy także garść nowinek z imprintu Vertigo: Doom Patrol, Promethea oraz Hellblazer.

Fani Domu Pomysłów otrzymają nową inicjatywę o nazwie Marvel Now 2.0. W jej ramach przeczytamy: All-New Wolverine, Old Man Logan, Deadpool, Spider-Man, Extraordinary X-MEN, Vision, Invincible Iron Man i Avengers Standoff. Na dokładkę w księgarniach zawitają klasyki pokroju Spider-Mana Todda McFarlane’a czy Dardevil Franka Millera. Rzecz jasna to nie wszystkie premiery, a w kolejce czekają jeszcze inni wydawcy. A skoro już o tym mowa…

Jakby tego było mało, do gry wkracza nowe wydawnictwo o nazwie KBoom. Ich oficjalna strona internetowa jest wciąż w budowie, ale możecie już zajrzeć na fan page. Na łódzkim festiwalu pojawili się z premierowym komiksem Waleczni. W kolejce czeka jeszcze klasyk BloodShot wydawnictwa Valiant Comics.

Tym samym rodzimy czytelnik będzie mieć szansę zapoznać się z nieco szerszym aspektem amerykańskiej sceny komiksu, ponieważ tamtejsza twórczość jest w stanie zaoferować znacznie więcej niż tylko bohaterów Marvela i DC. W kolejce czekają jeszcze pozycje Klasu, Podwodny Spawacz oraz X-O Manowar. Pozostaje życzyć sukcesów nowemu wydawnictwu! Jednocześnie dla zainteresowanych łapcie relację z zeszłorocznej edycji festiwalu.

Źródło: paradoks.net.pl, kzet.pl | Grafiki: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *