Autobots, roll out! Kolekcja Transformers w Polsce

Zadebiutowały, jako zabawki w latach 80. Później podbiły świat komiksu i animacji. Przygody słynnych Transformers poznaliśmy dzięki TM-Semic i po niespełna 20 latach znów zawitają w polskich księgarń oraz kiosków.

Sklepowe półki pękają w szwach od komiksowych kolekcji. Mamy dwie inicjatywy Marvela od Hachette, przygody klasycznego Conana oraz serię DC od Eaglemoss Publications. Jest to jednak dopiero początek, bowiem wieść niesie, że do księgarń zawita kolejna kolekcja. Tym razem padło na klasyczne Transformers.

Kolekcja Transformers G1 to słynne historie wzbogacone materiałami dodatkowymi. Obejmują one szczegóły powstania historii, charakterystyki bohaterów, informacje o twórcach i galerie okładek. Nowy cykl ma obejmować komiksy z okresu Pierwszej Generacji, wydanej w twardej oprawie, przedstawiając wszystkie klasyczne postaci z lat 80. Innymi słowy ma być to kompletna historia konfliktu między Autobotami i Decepticonami, począwszy od zeszytów wydawanych przez Marvel US, Marvel UK i Dreamwave, aż po rewolucyjną serię z IDW.

Z całą pewnością cała masa epizodów będzie pokrywać się z tym, co ukazało się w Polsce za czasów panowania TM-Semic. Za sprawą strony ruch.com.pl wiemy, że będzie to dwutygodnik i cena pierwszego tomu wynosi 15 zł. Na tym koniec konkretów. Za granicą serię publikuje Hachette, co dla komiksiarzy w pewien sposób wróży „problemy logistyczne”. Chodzi o to, że rodzime przedstawicielstwo jest dość oporne i trudno znaleźć kolekcję Marvela i Conana w sklepach komiksom poświęconym. Dlatego trzeb być przygotowanym na regularne wycieczki do Empiku, poszukiwania po salonach prasowych albo inwestycję w prenumeratę.

Na tę chwilę nie wiemy nic ponadto. A jak wy zapatrujecie się na klasykę? Sięgniecie po reedycję Transformers, a może gdzieś po szafach wciąż leżą schowane zeszyty TM-Semic?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *