Manga Battle Angel Alita wróci w odświeżonej formie

Kilka miesięcy temu dość sporego zamieszania zrobił zwiastun filmu Battle Angel Alita, bazującego na mandze o tym samym tytule. Wydawnictwo J.P.F. idzie za ciosem, bowiem pod koniec wakacji zobaczymy odświeżony komiks pod postacią wydania zbiorczego.

James Cameron nigdy nie krył swoich sympatii do animacji i komiksu. Zresztą jego fascynacja Ghost in the Shell trwa do dziś. Reżyser postanowił wziąć na tapetę temat dość mocny, bo szykuje adaptacje aktorską na bazie mangi Battle Angel Alita. Pierwszy zwiastun, który trafił na YouTube kilka miesięcy temu, podzielił internautów z miejsca.

Jeśli nie znasz Ality, to prawdopodobnie obce są Ci początki wydawnictw mangowych w Polsce. Komiks, za którego scenariusz i ilustracje odpowiada Yukito Kishiro, to prawdziwa klasyka cyberpunku umieszczonego w postapokaliptycznych klimatach. W Stanach Zjednoczonych mangę wydawano pod nazwą Ganmu, zaś w Japonii oryginalna seria miała swój początek pod koniec 1990 roku i trwała do wiosny 1995. Pierwotnie komiks liczył sobie dziewięć tomów i tak też wyglądało pierwsze polskie wydanie sprzed 18 lat.

Kultowa manga doczekała się solidnego remasteru, ponieważ zostanie wydana na większym formacie z użyciem jakościowo lepszego papieru. Wszystkie ilustracje poddano cyfrowemu liftingowi, aby zachwycić detalem na znacznie większych planszach. Ponadto możemy oczekiwać kolorowych wkładek, a kolekcjonerzy mają do wyboru wersję z miękką lub twardą okładką. Ceny wynoszą odpowiednio około 75 i 85 zł, ale całość skompresowano do czterech tomów, gdzie każdy liczy sobie ponad 400 stron. Zamówienia przedpremierowe można składać do końca lipca, a pierwszy tom zawita w księgarniach pod koniec sierpnia.

Drugą ważną nowinką, jest fakt iż podobno J.P.F. podejmie dalej temat wojowniczej Ality i możemy w niedalekiej przyszłości spodziewać się wydania kontynuacji historii zatytułowanej „Last Order”. Po dopieszczonej wersji na nowo wydanej Akiry, najstarsze mangowe wydawnictwo w Polsce przygotowało ponownie znakomitą niespodziankę. Myślę, że takie wydania mają sens zarówno dla starych wyjadaczy jak i młodszych czytelników, zwłaszcza iż Alita nie zestarzała się ani trochę. Do pełni szczęścia, brakuje aby ktoś podjął jeszcze temat mangi Miecz Nieśmiertelnego, która w naszym kraju została urwana na chwilę przed końcem serii.

Nowe wydanie charakteryzuje się:

  • dużym formatem (18,4 x 25,6 cm),
  • twardą i miękką oprawą do wyboru,
  • kolorowymi stronami,
  • śnieżnobiałym papierem,
  • materiałami cyfrowymi najwyższej jakości (użytymi do reprodukcji),
  • dużą liczbą stron na tom (400-500).

Źródło zdjęć: facebook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *