Black Ops 4 przytulił już pół miliarda dolarów

Nowiutkie Call of Duty zarobiło ponad 500 milionów dolarów przez pierwsze trzy dni po premierze. Ustanowiono nowe rekordy w historii marki: największej łącznej liczby graczy, średniej ilości godzin rozgrywki na gracza oraz łącznej ilości godzin rozgrywki na konsolach.

Jak radzi sobie nowy CoD? Czy brak kampanii dla jednego gracza odbił się negatywnie na wynikach sprzedaży? Nic bardziej mylnego! Łączna liczba graczy Black Ops 4 przez trzy pierwsze dni przewyższyła wyniki zarówno zeszłorocznego Call of Duty: WWII, jak również Black Ops 3 w tym samym przedziale czasu od premiery.

Dodatkowo, bazując na ilości obejrzanych minut materiałów wideo, nowy tytuł osiągnął najwyższy poziom oglądalności na Twitchu w ciągu premierowego weekendu w historii całej marki. Śledząc recenzje i opinie można odnieść wyrażenie, że to pierwszy tak solidny CoD od bardzo długiego czasu. Co ciekawe, tryb Blackout, który wydawał się być wielką niewiadomą stał się elementem gdzie nowy Black Ops błyszczy najbardziej.

Black Ops 4 cieszy się startem godnym blockbustera. Liczba graczy i godzin rozgrywki zwiększa się z roku na rok, a nasza oglądalność na Twitchu ustanowiła nowe standardy, co pokazuje jak dobrą zabawą jest oglądanie i gra w Blackout” – Rob Kostich, wiceprezes i manager generalny Call of Duty.

Black Ops 4 wydał Activision, za projekt odpowiada studio Treyarch przy dodatkowym wsparciu developerskim od Raven Software. Wersję PC przygotował Beenox. Jest to również pierwszy Call of Duty wydany poprzez Blizzard Battle.net na komputerach.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *