Co powinien mieć optymalny fotel dla gracza?

Czym tak właściwie powinien się cechować najlepszy fotel dla gracza, który możemy sobie wyobrazić? Jaki powinien być ten wymarzony mebel, na którym będziemy spędzać mnóstwo czasu, grając w ulubione tytuły? Odpowiedź na te pytania tylko pozornie jest prosta.

Gracz spędza przed komputerem długie godziny. Dlatego też prozaiczne wydaje się stwierdzenie, że fotel musi być po prostu komfortowy. Musi on zatem być dobrze wyprofilowany i dostosowany do sylwetki, aby zapewniać kręgosłupowi i całemu ciału odpowiednie podparcie. Dobrze też, aby był wyposażony w zagłówek lub chociaż żeby oparcie było na tyle wysokie, by można było oprzeć na nim głowę i choć na chwilę odpocząć i rozluźnić mięśnie. Przydadzą się również podłokietniki. Dzięki temu wszystkiemu możemy liczyć na to, że unikniemy lub opóźnimy objawy zmęczenia czy bólu mięśni, np. karku czy szyi. Krzesło powinno także zapewniać szeroki zakres regulacji poszczególnych elementów. Pozwala to dostosować je do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. To jednak nie wszystko.

Bardzo ważny w kontekście wygody użytkowania fotela przez gracza jest rodzaj obicia i wypełnienia. Jeśli wypełnienie będzie za miękkie, szybko będziemy robili się senni i łatwo będziemy się dekoncentrować. Zbyt twarde obicie to z kolei oczywisty dyskomfort w czasie siedzenia przez długi czas. Jeśli chodzi o obicie, to warto pamiętać, aby łatwo się je czyściło oraz by nie zbierało kurzu. To kwestia szczególnie istotna dla alergików. Obicie wcale nie musi być skórzane – może to być też inny dobry materiał. Ciekawym rozwiązaniem są fotele z siatkowanym oparciem. Zapewniają one odpowiednią wentylację w czasie upalnych dni. Komfort oznacza również dobre jakościowo materiały. Krzesło musi zapewniać stabilność. Lepiej unikać modeli, które sprawiają niezbyt solidne wrażenie. Warto zwłaszcza zwracać uwagę na elementy ruchome. One często sprawiają problemy.

Dopiero gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie aspekty ergonomii, komfortu i bezpieczeństwa, możemy zacząć się zastanawiać nad dodatkowymi udogodnieniami. Istnieje wiele ciekawych modeli krzeseł i foteli specjalnie dedykowanych dla graczy, które zapewniają wyjątkowe doświadczenia z ich użytkowania. Pozwalają na przykład uzyskać wibracje, które dodają wrażeń podczas gier wyścigowych czy symulatorów lotu. Są też modele, które posiadają wbudowane gniazdka różnego rodzaju, co pozwala na przykład podładować baterie czy podłączyć słuchawki.

Oczywiście, ilu graczy, tyle opinii. Dlatego nie powinno dziwić, że jedni wybiorą krzesła konsolowe, a inni dedykowane fotele gamingowe. Jeszcze inni będą preferować typowe krzesła biurowe takie jak ze sklepu Centrum Krzeseł (sprawdź tutaj). Znajdą się też amatorzy puf, siedzenia na kanapach czy nawet na podłodze. I w zasadzie we wszystkich tych przypadkach można znaleźć solidne argumenty za wykorzystaniem właśnie tego rodzaju mebla. Sporo zależy bowiem od indywidualnych preferencji oraz naszego stylu korzystania z komputera. E-sportowiec czy streamer sięgnie najchętniej po efektowny fotel gamingowy, bo jest to mebel wygodny i robi wrażenie. Dla kogoś kto preferuje przede wszystkim relaks i rozrywkę przed monitorem wystarczy pufa albo fotel konsolowy. Ergonomiczne krzesło biurowe to zaś częsty wybór tych, którzy komputer wykorzystują i do pracy, i do zabawy – na przykład w domowym biurze.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *