Dokument o GOG.com – Preserving Gaming’s Past & Future

Preserving Gaming’s Past & Future to dokument poświęcony powstaniu i przyszłości platformy GOG.com. Uchyla kulisy pierwszych projektów oraz trudności z nimi związanych.

Przewrotne pytania oraz historie, którymi dzielą się doświadczeni weterani stojący za sukcesem Good Old Games. Najnowszy dokument od Noclip to opowieść o powstania sklepu bez DRM i bliższe spojrzenie na ideę stojącą za GOG.com – intrygujące i nieznane dotąd kulisy odświeżania kultowych gier.

Niemal godzinny materiał zabiera nas najpierw do Polski lat 90., okresu transformacji i pierwszych solidnych prób wydania zachodnich gier na naszym rynku. Później już mowa o teraźniejszości i przyszłości rodzimej inicjatywy przywracania starych gier. Jeśli myślicie, że odświeżanie klasyków tak, aby sprawnie działały na współczesnych platformach, to proste i przyjemne zajęcie musicie koniecznie obejrzeć ten film. Przed ludźmi tworzącymi unikatowy cyfrowy sklep stał szereg wyzwań nie tylko technicznych, ale i natury prawnej przy każdym tytule nad którym pracowali.

Powszechnie szanowana seria filmów dokumentalnych od Danny’ego O’Dwyera, w której można osobiście rzucić okiem na kulisy powstawania najpopularniejszych serii gier, historie studiów oraz twórców, w tym Johna Romero, serii „Wiedźmin”, DOOM, Rocket League, Fallout oraz wielu innych. Wywodząca się z misji stworzenia schronu dla ponadczasowych dokumentów, by pomóc gromadzić historię gier wideo dla przyszłych pokoleń oraz pasji do nieskrępowanego, growego dziennikarstwa, seria Noclip jest w całości finansowana z crowdfundingu, a każdy dokument jest udostępniany za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *