Driftland zgarnia nagrodę dla Best Indie Game of PGA

Na targach Poznań Game Arena przyznano nagrody PGA Awards. Gra strategiczna warszawskiego studia Star Drifters okazała się najlepszą z niemal setki rodzimych gier niezależnych prezentowanych w Poznaniu.

To była druga wizyta Drifland: The Magic Revival na targach Poznań Game Arena. Rok temu zbiegło się to w czasie z pojawieniem się gry we wczesnym dostępie na Steam. 12 miesięcy później, po wielu aktualizacjach, usprawnioną wersję prezentowano na trzech stanowiskach.

Tegoroczna edycja PGA była świetną okazją, aby zademonstrować zmiany naniesione w aktualizacji 0.7. Nowinki obejmują ulepszony interface, dostęp do dokładnych statystyk, dynamiczne warunki, dopieszczone efekty wizualne i wiele więcej. Warto dopowiedzieć, że tytuł śmiga na silniku Unreal Engine 4, prezentując się na platformie PC naprawdę znakomicie. Optymalizacja wciąż postępuje, jednak nie trzeba mieć komputera z laboratoriów NASA, aby uruchomić dzieło studia Star Drifters.

Poza możliwością ogrania Driftland oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z cosplayerką Sandygraphy, gra została również nominowana przez organizatorów Poznań Game Arena w kategorii Best Indie Game of PGA. Spośród dziesięciu nominacji nagroda główna powędrowała do warszawskiego zespołu. Studio założyło w 2014 roku dwóch weteranów branży: Michał Sokolski i Krzysztof Jakubowski.

W skrócie Driftland łączy elementy gatunków 4X, RTS i sim, budując mechanikę rozgrywki wokół koncepcji dynamicznego terenu. Tytuł dostępny jest w Early Access, podczas którego autorzy nie szczędzą poprawek i aktualizacji, dzięki czemu gra już teraz posiada 68 jednostek (w tym bohaterów 4 grywalnych ras, przedstawicieli pomniejszych frakcji czy magiczne stworzenia), 57 umiejętności, którymi możemy rozwijać członków swej armii zgodnie z preferowaną taktyką i 39 zaklęć Gracza. Całość produkcji zostanie ujęta w klamry 4 kampanii i trybu multiplayer, a finalne wydanie będzie miało miejsce w pierwszy kwartale 2019 roku. Wieść niesie, że przewidziano również edycję kolekcjonerską.

Nie przedłużając, warto dopowiedzieć o czym właściwie traktuje tytuł. Długa wojna pomiędzy najpotężniejszymi magami doprowadziła do ogromnego kataklizmu, który roztrzaskał planetę na kawałki. Akcja rozgrywa się wiele wieków później po tych wydarzeniach, a sama kampania ma oferować nie liniowy przebieg wydarzeń. Najważniejsze jednak, że jest to pierwsza gra od dawna, która zawiera solidne elementy RTS’a – gatunku wydawałoby się wymarłego na PC.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *