Games for Impact. Gry wideo, które zmieniają świat na lepsze

Od 30. listopada do 1. Grudnia w Warszawie odbędzie się pierwszy festiwal Games for Impact. Wydarzenie ma na celu pokazać, że gry wideo wykraczają daleko poza zwykła rozrywkę.

Gry zazwyczaj kojarzą się z niezobowiązującą zabawą, ale aspiracje twórców od wielu lat sięgają znacznie dalej. Współczesne gry służą do inicjowania rozmowy o ważnych kwestiach społecznych, a także wpływaniu na postawy społeczne. Podczas Games for Impact będzie można porozmawiać o tym trendzie. Organizatorzy przygotują przestrzeń do spotkania i dyskusji twórców gier, przedstawicieli edukacji, medycyny czy socjologii. Wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie czy gry zaangażowane są potrzebne?

Gry, które zmieniają świat

Na festiwalu będzie można zagrać w ponad 20 wyselekcjonowanych tytułów. W wydarzeniu wezmą udział twórcy takich gier, jak That Dragon, Cancer, This War of Mine czy My Memory of Us.  Twórcy opowiedzą o swoich doświadczeniach z produkcją tytułów zaangażowanych społecznie. Nie zabraknie też innych gości – Asia Burak z nowojorskiego Games for Change opowie o historii gier zaangażowanych, Jurriaan Van Rijswijk z Games for Health Europe – o medycznych zastosowaniach gier, a Rafał Legiędź z Solidbrain o tym jak technologie VR/AR/XR mogą zmienić świat na lepsze.

Warsztaty branżowe

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty Mastering the Game organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będą skupiać się na kwestiach związanych z planowanymi ulgami podatkowymi na produkcję gier wideo o wymiarze kulturowym i społecznym, a także z możliwościami korzystania przez twórców gier z cyfrowych zasobów kultury, będących w posiadaniu instytucji publicznych.

Dodatkowe atrakcje

Wydarzenie uświetni koncert zespołu JAAA! z wizualizacjami Karoliny Głusiec oraz montażem materiałów wideo z gier, a także pokaz filmu Thank you for Playing. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Zapraszają na warsztaty z powieści wizualnych, a także edukacyjnego wykorzystania Minecrafta.

Festiwal jest skierowany do kilku grup: mediów branżowych i głównego nurtu; twórców gier, zwłaszcza z sektora niezależnego, instytucji, sponsorów i aktywistów z obszarów łączących się z tematem prezentowanych gier oraz graczy, którzy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o informacje uzyskane bezpośrednio od twórców. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji na stronie gamesforimpact.pl. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć pod tym adresem.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *