God Is An Astronaut z nowym albumem już 1 maja w Polsce

Czarodzieje dźwięków, czyli Irlandzkie trio God Is An Astronaut, powraca na jedyny koncert do Polski!

Zespół ruszył w trasę Epitaph European Tour 2018, aby promować swoje kolejne wydawnictwo „Epitaph”, którego premierę zapowiadano na 27 kwietnia nakładem wytwórni Napalm Records. Na trasie nie mogło zabraknąć Polskiego przystanku, dlatego też muzycy zagrają 1-szego maja w warszawskiej Progresji.

Każde z ich wcześniejszych wydawnictw oferowało zapierającą dech w piersiach podróż dźwiękową, ale to nadchodzące, dziewiąte wydawnictwo ma być najbardziej emocjonalną płytą, w której bracia Kinsella widzą duży postęp w brzmieniu, pozostając przy tym wiernym etosowi, który pomógł zdefiniować twórczość zespołu. Melancholijny nastrój płyty uzupełnia okładka autorstwa francuskiego artysty Fursy Teyssiera.

Gościem specjalnym trasy będzie zespół Xenon Field, który wspomagał Irlandczyków przy postprodukcji i programowaniu dźwięków na „Epitaph”. Xenon Field to irlandzki duet z Dublina mieszający dźwięki eksperymentalnej elektroniki z żywą gitarą i perkusją. Na swoim koncie mają debiutancką EPkę „s/t” z 2013 roku, która koncertowo porwała widzów Dunk! Festival w minionym roku. Muzycy mieli okazję zaprezentować się szerszej publice na poprzedniej, europejskiej trasie God Is An Astronaut. Teraz zagrają po raz pierwszy w Polsce.

Odkąd projekt God Is An Astronaut powstał 16 lat temu, Irlandzkie trio jest postrzegane, jako jedna z najważniejszych grup instrumentalnych na scenie post-rockowej. To wszystko dzięki unikatowemu połączeniu intensywnej, rockowej zadziorności, eterycznych i emocjonalnych pejzaży dźwiękowych i budzącej podziw dynamiki z lekką dozą elektroniki. Nazwa zespołu była inspirowana znanym cytatem z filmu „Nightbreed” – „God is an astronaut, Oz lies over the rainbow, and Midian is where the monsters live”, czyli „Bóg jest astronautą, Oz leży ponad tęczą, a Midian jest tam, gdzie żyją potwory”.

Próbka możliwości zespołu w postaci starszego utworu Echoes.

Dzisiaj dojrzali muzycy stają przed fanami z dziewiątym materiałem studyjnym. Przez lata działalności zespół zagrał setki koncertów na całym świecie, chociaż ich debiutancka trasa w USA nie kojarzy się samym muzyków dobrze do dziś. Ostatniego dnia trasy ukradziono sprzęt z ich vana w New Jersey o wartości 20,000 dolarów.

Jednak zespół się nie załamał, wrócili do domu, odbudowali się i powrócili do USA w pięknym stylu, wyprzedając koncerty m.in. w Nowym Jorku czy Los Angeles. Dzięki swojemu unikatowemu stylowi i konsekwencji w twórczości muzycy zaskarbili sobie serca fanów na całym świecie, co najlepiej pokazują wypełnione po brzegi sale w Rosji, Brazylii, USA czy nawet Chinach! W 2018 roku powracają z nowym materiałem, na który poświęcili ostatnie 3 lata.

God Is An Astronaut „EPITAPH EUROPEAN TOUR 2018″

+ gość specjalny: Xenon Field

1.05.2018 / g.19:30

Progresja / Warszawa / Strona wydarzenia

Bilety:

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *