Początek wiosny z Ł3 Gaming Convention

Rosnąca popularność sportu elektronicznego przyciąga tłumy nie tylko przed ekrany monitorów, ale także na miejsce e-sportowych zmagań. Zbliżający się turniej Ł3 Gaming Convention to wydarzenie, które zainteresuje wszystkich miłośników gier takich jak Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA19.

Na stadionie Legii Warszawa w dniach 23-24 marca 2019 roku podczas Ł3 Gaming Convention odbędzie się turniej eliminacyjny CS:GO, gdzie 8 najlepszych drużyn z Polski oraz Europy powalczy o pulę blisko 20 tysięcy złotych oraz przepustkę do wielkiego finału sezonu Good Game League 2019. Stawką jest łączna pula nagród o wartości 500 tysięcy złotych.

W stolicy do walki o trofeum staną takie drużyny, jak Devils.one z Wiktorem „TaZem” Wojtasem, 2K19PL z Pawłem „Innocentem” Mockiem, NoChance, któremu przewodzi Mikail „Maikelele” Bill, a także Codewise Unicorns czy Alternate aTTaX. Zwiedzający będą mogli nie tylko obserwować największe gwiazdy e-sportu na specjalnie przygotowanej scenie, ale także spotkać się z nimi bezpośrednio, a nawet zagrać mecze pokazowe.

Podczas Ł3 Gaming Convention odbędzie się także kolejna edycja Legia Community Cup, tym razem w grze FIFA19. Będzie to otwarty turniej dla miłośników piłki nożnej, w którym organizatorzy zapewnili atrakcyjne nagrody. Wszyscy chętni mogą zapisywać się na stronie https://tinyurl.com/legiacup2019 i walczyć o mistrzowski tytuł. Faza grupowa rozpoczyna się 23 marca, a wielki finał odbędzie się w niedzielę, 24 marca. Gośćmi specjalnymi będą zawodnicy Legia eSports: Miłosz „milosz93″ Bogdanowski, 4-krotny mistrz Polski FIFA oraz Michał „Sroka” Srokosz. Turniej rozgrywany będzie na platformie PlayStation 4, a zwycięzca zgarnie czek na 1000 zł oraz nagrody rzeczowe. Drugie miejsce zostanie nagrodzone czekiem w wysokości 500 zł oraz pakietem nagród rzeczowych, natomiast wszystkim uczestnikom biorącym udział wręczone zostaną mniejsze upominki oraz gadżety.

Ł3 Gaming Convention to nie tylko turnieje e-sportowe, wydarzeniu towarzyszyć będzie też masa atrakcji ze specjalnie przygotowaną strefą expo na czele. Na odwiedzających czekać będą znani i doceniani przez graczy producenci sprzętu gamingowego, jak Patriot Viper Gaming, TP-Link, iBox, Actina Pact oraz iiyama i Crucial Ballistix. Organizatorzy zadbali także o osoby towarzyszące oraz całe rodziny. I tak, będzie coś dla miłośników Gwiezdnych Wojen, VR, wyścigów oraz gier retro. Poza tym, na odwiedzających czekać będzie kilkadziesiąt komputerów w strefie Free2Play, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w CS:GO, Apex Legends czy Fortnite.

Więcej informacji oraz aktualności o wydarzeniu znajdziecie na stronie l3gaming.pl i na mediach społecznościowych.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *