Olympus Perspective Playground. Wrocław stolicą fotografii

2000 metrów interaktywnej instalacji, a także wyjątkowe warsztaty i wykłady prowadzone przez cenionych fotografów. To wszystko czeka już we Wrocławiu, gdzie ruszył Olympus Perspective Playground.

Olympus Perspective Playground to jedna z największych imprez fotograficznych, skierowana do laików i zawodowych fotografów. Impreza przyciągnęła niemal pół miliona odwiedzających w 16 europejskich miastach, a tym razem zawitała do Wrocławia. Uroczyste otwarcie miało miejsce 14 lutego i zgromadziło przeszło 400 gości.

Wydarzenie trwa od 15 lutego do 10 marca w starej zajezdni tramwajowej “Dąbie”, przy ulicy Tramwajowej. Wystawę można oglądać przez cały tydzień, od niedzieli do środy w godzinach 11:00 do 21:00, a od czwartku do soboty od 11:00 do 23:00. Jedynym warunkiem jest bezpłatna rejestracja na stronie organizatora my-events2.olympus.eu.

Na uczestników Olympus Perspective Playground czekają oryginalne konstrukcje przygotowane przez światowej sławy artystów – m.in. Morag Myerscough, Luke’a Morgana, Marcusa Doeringa czy Bena Laubera – które w twórczy i zabawny sposób prezentują możliwości technologii optycznych, wykorzystywanych w aparatach fotograficznych, medycynie oraz naukach przyrodniczych.

Wyróżnikiem wystawy niewątpliwie jest charakter instalacji i sposób odbioru tej sztuki, ponieważ poszczególne elementy Perspective Playground lepiej oglądać przez obiektyw aparatu, niż gołym okiem. Goście mogą wypożyczyć kompaktowe i lekkie bezlusterkowce Olympus OM-D oraz PEN. Dzięki temu stają się współtwórcami wystawy. Żaden z uczestników nie opuści wydarzenia z pustymi rękami. Każdy w prezencie otrzyma kartę SD z wykonanymi przez siebie zdjęciami.

Olympus Perspective Playground to nie tylko interaktywna wystawa, ale również warsztaty prowadzone przez doświadczonych i uznanych fotografów, od lat współpracujących z marką Olympus.

Wśród prowadzących pojawi się m.in. Marcin Dobas, który opowie o fotografii podróżniczej, czy Jakub Kaźmierzyk, który poprowadzi warsztaty dotyczące fotografii wnętrz i fotograficznych efektów specjalnych. Udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie organizatora.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *