Red Bull Paper Wings – ruszyły eliminacje

Red Bull Paper Wings to największe zawody samolotów papierowych na świecie. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 46 tysięcy studentów. W tym roku o tytuł mistrza będą walczyć uczestnicy z 61 krajów.

Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4, w taki sposób, by przeleciał jak najdłuższy dystans, najdłużej utrzymał się w powietrzu lub był wstanie wykonać niesamowite akrobacje. Gramatura papieru nie może przekraczać 100g, a modyfikacje kartki ograniczają się wyłącznie do składania, nie jest dozwolone rozrywanie ani sklejanie.

Wielki światowy finał odbędzie się w dniach 16-19 maja w Austrii, w Hangarze 7 – domu akrobacyjnej formacji Flying Bulls. Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma zaproszenie do Salzburga, by reprezentować swój kraj w starciu z przedstawicielami 60 innych państw. Zwycięzcy światowych finałów oraz rekordzista w rankingu aplikacji jako nagrodę otrzymają zaproszenie na weekend Red Bull Air Race.

W tym roku eliminacje kategorii „akrobacje podczas lotu” zostaną przeprowadzone online na Instagramie. Uczestnicy mają za zadanie nagrać minutowy film ukazujący ich występ i bez montażu, wraz z odpowiednimi hashtagami, udostępnić klip na Instagramie. Następnie zbierze się jury, by wybrać zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na światowych finałach w Salzburgu.

Nowością jest również specjalnie stworzona aplikacja Red Bull Paper Wings. Krok po kroku tłumaczy, jak złożyć poszczególne modele samolotów i w jaki sposób trenować swoje lotnicze umiejętności. Dodatkowo aplikacja wyposażona jest w funkcję rozszerzonej rzeczywistości, co umożliwia jej mierzenie czasu i odległości przelotu papierowego samolotu. Aplikacja zapisuje wyniki w czasie rzeczywistym i wpisuje je do światowego rankingu. Zwycięzca, który znajdzie się najwyżej w rankingu ma szansę wygrać wyjazd na weekend podczas zawodów Red Bull Air Race.

Aby wziąć udział w Red Bull Paper Wings, należy odwiedzić stronę redbullpaperwings.com i odnaleźć najbliższy przystanek kwalifikacyjny. W Poznaniu będzie to Politechnika 27 marca. Na stronie znaleźć można również dokładne instrukcje, w jaki sposób zgłosić się do kategorii akrobacje podczas lotu.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *