Limitowana edycja procesora Core i7-8086K zapowiedziana

Firma Intel świętuje 40. rocznicę powstania pierwszego procesora 8086. Z tej okazji na rynek trafi limitowana edycja procesora Intel Core i7-8086K ósmej generacji.

Jubileuszowa jednostka zapewnia wysoką wydajność i częstotliwość pojedynczego rdzenia na poziomie 5 GHz w trybie turbo, która sprawdzi się we wszystkich wymagających aplikacjach oraz grach. i7-8086K ósmej generacji powstał, aby upamiętnić wprowadzenie na rynek pierwszej jednostki opartej na architekturze x86 — mikroprocesora Intel 8086. Trafił na rynek 8 czerwca 1978 r., jako pierwszy w historii procesor 16-bitowy oraz pierwsza jednostka zdolna do pracy w nowoczesnych (jak na tamte czasy) komputerach osobistych.

Wracając do współczesności, nowy procesor Intel Core i7-8086K to pierwsza 6-rdzeniowa i 12-wątkowa jednostka wyposażona w zintegrowany układ graficzny firmy Intel umieszczony w gnieździe 1151, obsługującym zestawy instrukcji 64-bitowych.

To także pierwszy procesor w historii firmy Intel o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia sięgającej 5 GHz w trybie turbo. Co więcej, procesor ten jest „odblokowany”, dzięki czemu użytkownicy mogą go dowlnie podkręcać. Wyższe częstotliwości zegara zapewniają większą wydajność pojedynczego rdzenia, która doskonale sprawdzi się zarówno w obsłudze najbardziej wymagających gier — zapewniając stałą, wysoką liczbę klatek na sekundę — jak i podczas tworzenia materiałów graficznych czy wideo.

Poza wprowadzeniem architektury x86 procesor Intel Core i7-8086K upamiętnia także inny ważny moment w historii: 50. rocznicę powstania firmy Intel.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *