Który RTX w laptopach Legion wybierany jest najchętniej?

Laptopy Lenovo Legion Y740 w wersji z ekranem o przekątnej 17.3-cala od kilku tygodni są już dostępne w Polsce. Które konfiguracje były najchętniej kupowane przez osoby poszukujące wysokiej wydajności?

Prezentowane m.in. w trakcie IEM 2019 w Katowicach laptopy zwracają uwagę nie tylko swoim wyglądem i kompaktowymi rozmiarami, ale także kartami graficznymi GeForce RTX. Od kilku tygodni laptopy Legion Y740 sprzedawane są w Polsce – które warianty gracze wybierają najczęściej?

Największym zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo Legion Y740 w wersji z procesorem Intel Core i7-8750H, 16 GB RAMu i kartą graficzną GeForce RTX 2060. Aż połowa spośród wszystkich sprzedanych w Polsce laptopów Lenovo Legion Y740 stanowią urządzenia z tym właśnie układem graficznym.

Około 33% sprzedaży wszystkich laptopów Lenovo Legion Y740 to urządzenia z kartami graficznymi RTX 2070 Max-Q. Co szósty gracz stawiał natomiast na najwyższą wydajność, gwarantowaną przez RTX 2080 Max-Q. Legiony z układami Max-Q pozwalają uzyskać w rozdzielczości Full HD i ultra detalach ok. 75 kl./s. w The Division 2, Far Cry New Dawn oraz Anthem. Taka konfiguracja to także doskonała propozycja dla osób pragnących wykorzystać pełnię potencjału oferowanego przez zastosowaną w laptopie matrycę 144 Hz w szybkich sieciowy tytułach.

Wszystkie laptopy Lenovo Legion Y740 sprzedawane w Polsce wyposażono w klawiatury Corsair oraz 17.3-calowe ekrany Full HD o częstotliwości odświeżania 144 Hz i jasności 300 cd/m2. Zastosowana w nich technologia G-Sync zapewnia obraz wolny od tearingu i stutteringu. Laptopy Lenovo Legion korzystają z przeprojektowanego systemu chłodzenia. Układ ten wyposażono w dwa dodatkowe radiatory oraz asynchroniczne wentylatory, które eliminują zjawisko throttlingu.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *