Premiera GTX 1660 Ti od Asus. Hit, czy kit?

ASUS zaprezentował właśnie cztery nowe modele kart graficznych GTX 1660 Ti. Oferta ta, to podobno idealne rozwiązanie dla graczy poszukujących dużej wydajności, przy ograniczonym budżecie.

Karta graficzna ROG Strix GTX 1660 Ti z 6 GB pamięci GDDR6 dysponuje systemem chłodzenia produkowany przy użyciu technologii MaxContact, dzięki czemu powstaje wyjątkowo gładka powierzchnia, efektywnie przenosząca energię cieplną z GPU. Karta ta korzysta również z zalet technologii Auto-Extreme oraz wzmocnionej konstrukcji, co razem gwarantuje wyższą trwałość.

TUF Gaming GTX 1660 Ti poddawana jest testom kompatybilności z płytami głównymi TUF Gaming, a także przechodzi 144 godzinny program walidacji, obejmujący zarówno sztuczne benchmarki, jak i testowanie podczas rozgrywki na żywo. W celu zapewnienia długotrwałej wytrzymałości wszystkie karty są wytwarzane z zastosowaniem technologii Auto-Extreme oraz wzmacniane przez backplate.

Obie karty graficzne Dual i Phoenix GTX 1660 Ti zostały opracowane do rozgrywki non-stop, przy czym każda z nich oferuje inne funkcje, co zapewnia klientom większe możliwości wyboru. Wersja Dual 1660 Ti wykorzystuje dwa wentylatory o odporności na pył w klasie IP5X dla superwydajnego chłodzenia i niezawodnej pracy. Model Phoenix 1660 Ti jest mniejszy i dysponuje jednym wentylatorem, dlatego idealnie sprawdzi się w kompaktowej obudowie.

Jak karty wypadają w praktyce? Jest to nowinka, dlatego na większą ilość testów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pierwsze recenzje jednak jasno pokazują, że GTX 1660 Ti bardzo blisko do osławionego GTX 1070, który powoli jest wycofywany ze sprzedaży. Jednocześnie mamy zauważalnie lepszy stosunek pobieranej energii do ogólnej wydajności układu. Niestety, mimo zapewnień GTX-y 1660 nie są ani chłodne, ani ciche – taka już specyfika całej generacji układów Turing. Po więcej informacji sięgnijcie do testu Liptona:

Karty graficzne ROG Strix, ASUS Dual oraz Phoenix GTX 1660 Ti powinny były trafić do sprzedaży właśnie dziś. Natomiast karty graficzne ASUS TUF będą dostępne w marcu. Ceny, z jakimi przyjdzie się zmierzyć konsumentom, wahają się od 1350 do 1500 zł. Dzięki temu wypadają między wysłużonym GTX 1060 (którego jesteśmy w stanie kupić już za około 1050 zł) a nowinką w postaci RTX 2060, do którego przyjdzie nam dopłacić znowuż nie tak dużo. Jeśli szukacie nowego układu graficznego do gier w całym tym zestawieniu najlepiej wypada chyba najtańszy RTX. Jednocześnie obserwujcie rynek wtórny, bowiem ceny GTX 1070 i 1060 na pewno jeszcze spadną, a to wciąż wydajne (i ciche) układy graficzne.

Źródło: materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *